Lista startów w 2019 r.

0

Przed Wami lista moich tegorocznych startów. Najważniejszy z nich czeka mnie 2 dni po moich 35 urodzinach. 28 kwietnia br. wezmę udział w maratonie w Londynie. Jeżeli wszystko się ułoży, to w tym roku powinienem przebiec 5-ty maraton zaliczany do prestiżowego cyklu World Marathon Majors. Potem jeszcze „tylko” Boston i ukończę najważniejszy biegowy projekt mojego życia. No i wiecie co jest najciekawsze? Że w Londynie pobiegnę jeszcze raz (!). 27 maja br. wezmę udział w Vitality London 10,000.

Po raz pierwszy odwiedzę Liberec. Po raz drugi będę pacemakerem, a także po raz drugi w życiu pojawię się w Londynie. Mam nadzieję, że w trakcie maratonu w Poznaniu uda mi się nieco poprawić życiówkę. Chciałbym też spróbować jeszcze raz – chyba ten ostatni – wystartować z wózkiem. A propos Magdy – jeżeli tylko będzie chciała, to zapiszę ją na kilka biegów dla dzieci. Na razie czerpie z nich sporo satysfakcji, więc dlaczego nie?

Na liście znalazły się m.in.:
– 2 maratony,
– 5 półmaratonów,
– 1 bieg na 22 km,
– 1 bieg na 10 km,
– 1 bieg na 5 km.

Lista oczywiście nie jest zamknięta. Liczę na jakiś Test Coopera, a także kolejną edycję KIDS Run.

XII Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland – 14 IV

stronawww.csir.pl
info: W Dąbrowie Górniczej biegłem do tej pory dwukrotnie [relacje: 2017 i 2018]. Trasa posiada momenty, o których się nie zapomina (szczególnie podbieg zaraz przed metą). Zawsze, ale to zawsze biorę w nim udział po kilku dniach od odstawienia antybiotyków. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Virgin Money London Marathon – 28 IV

strona: www.virginmoneylondonmarathon.com
info: Nawet nie wiem jak zacząć to zdanie… Do tej pory nie mogę uwierzyć w to, że wezmę udział w tym maratonie. Ba! Że tym samym ukończę 5-ty maraton zaliczany do World Marathon Majors. Londyn topograficznie jest bliższy Polsce niż takie Tokio czy Nowy Jork. Jeżeli wzięlibyśmy pod uwagę trudność w dostaniu się na ten bieg, to moim zdaniem jest to mocne 13 w 12-stopniowej Skali Beauforta. Możecie liczyć na największą relację jaką do tej pory popełniono. Będzie sporo zdjęć i jeszcze większa ilość tekstu.

Szóstka Pogorii [5 km] – 5 V [data niepotwierdzona]

logo_pogoria-e1457444406897

strona: www.pogoriabiega.pl
info: W Szóstce Pogorii wziąłem udział w 2017 r. Chciałem złamać 19 min, ale niestety skończyłem 21 sekund później [relacja]. Na bieg zapisałem się ponownie w zeszłym roku. Astmatyczny kaszel wziął nade mną górę i ostatecznie musiałem zrezygnować ze startu. W tym roku postaram się powalczyć o nową życiówkę.  Skoro z wózkiem na 5 km jestem w stanie biec w okolicy 19:30 min, to może wreszcie solo zrobię to z „18” na początku wyniku? Na to liczę!

Vitality London 10,000 – 27 V

strona: www.vitalitylondon10000.co.uk
info: Naprawdę… nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji, a także tego, że 27 maja br. z powrotem wrócę do Londynu, aby wziąć udział w jednym z najbardziej prestiżowych dych w całym Zjednoczonym Królestwie. Niewątpliwym plusem jest rewelacyjna trasa, która prowadzi przez ścisłe centrum Londynu. To będzie chyba pierwsza relacja z tego biegu, którą znajdziecie po polskiej stronie Internetu.

2nd Wizz Air Katowice Half Marathon – 2 VI


strona
: www.halfmarathonkce.pl
info: W półmaratonie Wizz Air wystartowałem w zeszłym roku. Wziąłem na siebie ciężar odpowiedzialności związany z doprowadzeniem grupy na czas 1:50 h. Jak wyszło? Tutaj znajdziecie – relację. Tym razem będzie podobnie. Ponownie zaopiekuję się grupą na 1:50 h no i mam nadzieję, że tym razem pogoda będzie nieco bardziej łaskawa.

Mattoni Olomouc Half Marathon 2019 – 15 VI

strona: www.runczech.com
info: To będzie mój czwarty raz w Ołomuńcu [relacje: 2015-2017].  Powtarzałem to już wielokrotnie i powtórzę po raz kolejny – nie wyobrażam sobie sezonu biegowego bez połówki w mieście, z najlepszymi kibicami na świecie! W tym roku odbędzie się 10 edycja. Nie może mnie tam zabraknąć.

4. Siemianowicki Bieg Świetlików – 22 VI

strona: www.mkteamevents.pl
info: To będzie mój pierwszy start w Świetlikach. Zapowiada się dobra zabawa, gdyż przed biegiem głównym będzie zorganizowany bieg dla dzieci, w którym wystartuje Magda.

III Nocny Półmaraton Piekary Śląskie – 14 VII [data niepotwierdzona]

piekary
info: W Piekarach Śląskich po raz pierwszy wystartowałem udział w zeszłym roku [relacja]. Wymordowany podbiegiem do kopca i odwodniony na kilka sposób, ledwo dotarłem do mety. Od razu po jej przekroczeniu przysiągłem sobie, że jeszcze się zemszczę! No i chcę to zrobić w tym roku.

VIII Tyski Półmaraton – 1 IX

tychy

strona: www.tyskipolmaraton.pl
info: Ten półmaraton darzę szczególnym sentymentem. W 2017 r. wraz z Magdą debiutowaliśmy na dystansie 21 km. Udało nam się zająć 3 miejsce w klasyfikacji „Biegacz z wózkiem biegowym” [relacja]. W zeszłym roku było jeszcze lepiej – przeskoczyliśmy na 2 pozycję [relacja]. Jeżeli się uda, to w tym roku pobiegniemy tam po raz ostatni. Przynajmniej w tej kombinacji: Marek + Magda + Thule.

Liberec Nature Run – 5 X

strona: www.runczech.com
info: Jeden z nowszych biegów organizowanych przez Run Czech. Piękne miasto i ciekawa trasa, która w ponad 90% przebiega przez leśne dukty. Już nie mogę się doczekać!

20. PKO Poznań Maraton – 20 X

strona: www.marathon.poznan.pl
info: W tym roku szykuję wielki powrót do Poznania. W 2016 r. po raz pierwszy w życiu udało mi się tam wtedy złamać 3:30 h [relacja]. W tym, powalczę o złamanie 3:15-3:20 h. Co z tego wyjdzie? Tego nie wie nikt. Maraton w Poznaniu ma najlepszych kibiców w Polsce. Grzechem było nie wziąć udziału w 20-jubileuszowej edycji.

Na koniec kilka istotnych pytań:
– gdzie się widzimy?
– jakie są Wasze cele?
– jak wygląda Wasza lista?
– kiedy mam za Was trzymać kciuki?
Podziel się ->
X
X