Japonia – TOP 8

2

6. Science-fiction na wyciągnięcie 4 liter.

Japonia jest państwem, gdzie zaawansowana technologia czuje się najlepiej. Wszechobecna automatyzacja, robotyzacja i inna –acja jest na wyciągnięcie ręki. Czasem – na wyciągnięcie tzw. 4 liter. Japońskie ubikacje/świątynie dumania/haźle/kible/ustępy* obrosły już legendą. Tzw. washlety to urządzenia, które oprócz podstawowej funkcji pomocy w świadomym akcie defekacji, bądź mikcji, posiadają panel składający się nawet z kilkudziesięciu przycisków i wyświetlacza LCD.
Tokyo_washlet2Co ciekawe, według badań z 2002 roku, ilość domostw, gdzie można było znaleźć tego typu stuff przewyższał te, które posiadają komputer klasy PC. Dziwy, panie dziwy!

* – właściwe podkreślić

 

7. Haruki Murakami.

Było o animacji i filmach. Czas na dobrą książkę! Kiedyś, tak zupełnie przypadkiem, odkryłem japońskiego pisarza co się zowie Haruki Murakami. Haruku Murakami„Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland” była jedną z pierwszych książek tego autora, którą przeczytałem. Surrealistyczna opowieść o człowieku, który posiada dwie osobowości. Żyje jednocześnie w dwóch światach: rzeczywistym i tym bardziej podświadomym. Fantastyczna opowieść i klimat, który wciąga i potrafi urzec. Polecam tę, jak i inne pozycje tego pisarza.

 

8. Dziwne teleturnieje.

Nie wiem, czy ten punkt wymaga jakiegoś komentarza. To, że kulturowo Japonia różni się od pozostałych państw, jest oczywiste. Zapytacie: jak bardzo?

Ano tak:

 

To by było na tyle. Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy, to dam Wam znać!

Na razie!

[shareaholic app=”share_buttons” id=”10261725″][shareaholic app=”recommendations” id=”10261733″]
1 2
Podziel się ->
X
X