Lista startów w 2015 r.

10

Sezon biegowy powoli się rozkręca. Poniżej znajdziecie listę 10 imprez, w których wystartuję. Wśród nich znalazły się 2 maratony, 5 półmaratonów, 2 biegi na dystansie 10 km i jeden bieg godzinny. Dodatkowo liczę na jakiś start na 5 km, aby spróbować poprawić swój zeszłoroczny wynik.
Trochę szkoda, że nie uda mi się wziąć udziału w Biegu Korfantego. To właśnie tam dostałem swój pierwszy medal. Niestety, w tym roku data startu wypada na dzień przed moim startem w krakowskim maratonie. Nadal się waham, czy nie wystartować w Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego.

Jakby kto pytał, to tak wyglądają moje cele na ten rok:

5 km -> poniżej 19 min
10 km -> poniżej 39 min
półmaraton -> poniżej 1:30 h [zrobione! -> relacja] maraton -> poniżej 3:30 h

Mam nadzieję, że choć część z nich uda się zrealizować.

 

XII Krakowski Półmaraton Marzanny – 22 III

p+-+émaraton marzanny

strona: www.polmaratonmarzanny.pl
info: Mój pierwszy półmaraton w Krakowie. Za cel stawiam sobie złamanie 1:30:00. Jeżeli nie wyjdzie, to istnieje spora szansa, że uda mi się to zrobić w ciągu roku.

 

14. PKO Cracovia Maraton – 19 IV

14.cracovia maraton

strona: www.zis.krakow.pl
info: Będzie to mój drugi start w krakowskim maratonie. Pierwszy miał miejsce w 2013. Moim celem było złamać 4h. Na mecie zameldowałem się z czasem 4:16:07. Czas się odkuć i zemścić jednocześnie!

23. Bieg Fiata – 17 V

bieg_fiata

strona: www.biegfiata.pl
info: Mój drugi start w tej imprezie (relacja z zeszłego roku -> klik!). Było tak elegancko, że nie wyobrażam sobie, abym miał tam nie pobiec w tym roku. Ciekawa trasa no i Bielsko-Biała – fantastyczne miejsce.

 

X Ekologiczny Nocny Bieg Godzinny – 12 VI

banner_bieg_2014

strona: www.mosir.siemianowice.pl
info: Trzeci start w tym biegu. Bardzo dobra organizacja i fajna, rodzinna atmosfera. Jedyny minus to bieg na bieżni. W jedną stronę i dokładnie przez godzinę. Dobry test na siłę psychiki.

 

Mattoni Olomouc Half Marathon 2015 – 20 VI

mattoni

strona: www.runczech.com
info: Mój debiut w Czechach, którego nie mogę się doczekać. Jeden z 7 półmaratonów na świecie, który może się poszczycić złotą odznaką IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. W ubiegłym roku wziął w nim udział Wilson Kipsang (ówczesny rekordzista świata w maratonie). Doszło tam do niecodziennej sytuacji. Półmaraton wygrał Geoffrey Ronoh, który był… pacemakerem i miał poprowadzić Kipsanga do zwycięstwa (więcej info -> klik!).

 

VI Rybnicki Półmaraton Księżycowy – 27 VI

rybnik

strona: www.mosir.rybnik.pl
info: W Rybniku pojawię się po raz drugi. Trasa składająca się z 3 pętli. Doping kibiców jest słyszalny w promieniu wielu kilometrów.

 

X Dobrodzieńska Dycha – ? VII

dobrodzienska_dycha

strona: www.dobrodzienskadycha.pl
info: Bieg w Dobrodzieniu był moim debiutem na dystansie 10 km. Na mecie zameldowałem się z czasem 42:31. Pamiętam, że było cholernie gorąco. Po 6 km rozpoczęła się walka, która trwała do samego końca. Bardzo dobra organizacja. Polecam!

 

I Rudzki Półmaraton Industrialny – 1 VIII

rudzki_polmaraton

strona: www.polmaratonrudzki.pl
info: Pierwsza edycja wieczornego półmaratonu w Rudzie Śląskiej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

7. Bytomski Półmaraton – 20 IX

banerek_bytom

strona: www.bytomskipolmaraton.pl
info: O tym półmaratonie myślałem już od dłuższego czasu. Data jego startu kolidowała jednak zawsze z datami innych biegów. W tym roku powinno być ok.

 

7. PKO Silesia Marathon – 4 X

logo

strona: www.silesiamarathon.pl
info: Koniec roku? Śląsk? Maraton? Jedyna słuszna odpowiedź: Silesia Marathon. Największy maraton na śląsku. Ciekawa trasa, która wiedzie przez kilka miast (m.in. przez Nikiszowiec – zjawiskową dzielnicę Katowic). Znakomita organizacja. Polecam!

 

Na koniec kilka dosyć istotnych pytań:
– gdzie się widzimy?
– jakie są Wasze cele?
– jak wygląda Wasza lista?
– kiedy mam za Was trzymać kciuki?

Podziel się ->
X
X