Test batonów „Zmiany Zmiany”

0

Dzięki uprzejmości Zmiany Zmiany, jakiś czas temu dostałem do przetestowania paczkę z batonami wegańskimi: Aloha, Lewy Sierpowy i Kosmos. „100% naturalnych składników”, „Baton z energią” – taki opis widnieje na każdym z nich. Postanowiłem to sprawdzić. Pierwszy test spożywczy na drogadotokio.pl czas zacząć!

batony_allRzecz, która od razu rzuca się w oczy, to opakowanie. „Proste, schludne i nawiązujące do batonów z poprzedniej epoki” – takie było moje pierwsze skojarzenie. Na odwrocie każdego z nich dowiemy się, że do batonów nie dodano cukru, słodzików, syropów, konserwantów, ani żadnych polepszaczy. Proste składniki i proste zasady – zero chemii i innych udziwnień.

W składzie nie znajdziemy nic, co pochodzi od zwierzaka, a 1% zysku ze sprzedaży każdej sztuki trafia do stowarzyszenia Otwarte Klatki. Batony nie posiadają ani krzty glutenu. Jeżeli jesteś chory na celiakię, bądź nie tolerujesz glutenu, to będą dla Ciebie jak znalazł.

/W tym miejscu pokuszę się o niewielką dygresję: O modzie przechodzenia na dietę bezglutenową, w przypadku braku jakichkolwiek przeciwwskazań w spożywaniu glutenu, raczej się nie będę rozpisywał. W krótkich żołnierskich słowach -> większego sensu w tym nie widzę. Koniec dygresji./

Wracając jednak do tematu…

Poniżej znajdziecie krótki opis każdego z batonów. Co jest ich cechą wspólną? Przede wszystkim wysoka wartość energetyczna. Przykładowo taki „Lewy Sierpowy” na 69 g posiada, aż 40,3 g węglowodanów. Jeżeli wracacie z ciężkiego treningu i chcecie zjeść coś energetycznego, to batony Zmiany Zmiany są bardzo dobrym rozwiązaniem.
Co jeszcze? Ich konsystencja. Batony są twarde, zbite, konkretne, a jakby powiedziała moja babcia -> masywne! Nie są za słodkie. Ich podstawowym składnikiem są daktyle, figi, migdały i słonecznik. Dodatkowym: kokos (Aloha), nerkowce (Lewy Sierpowy) i kakao (Kosmos).

Batony można kupić -> tutaj.
Cena wynosi ok. 7 zł

Czy to dużo?
Jakość kosztuje, szczególnie w czasach ulepszaczy i innych E89183, które hurtowo dodaje się obecnie do prawie wszystkiego. Jeżeli chcecie wesprzeć niewielkiego producenta, który w pierwszej kolei stawia na jakość, to macie ku temu dobrą okazję.

Czy polecam?
Jak najbardziej!

1. Aloha.

aloha

Składniki: Daktyle, figi, migdały, słonecznik, kokos, nerkowce, nierafinowany olej kokosowy
Wartość odżywcza batonu (69 g): 286 kcal
Subiektywnie: Choć w składzie znajduje się kokos, nie jest jakoś bardzo wyczuwalny. Daktyle i figi grają w nim pierwszoplanową rolę.

2. Lewy Sierpowy.

sierpowy

Składniki: Daktyle, figi, migdały, słonecznik, jagody goi, nerkowce
Wartość odżywcza batonu (69 g): 263 kcal
Subiektywnie: Najbardziej energetyczny ze wszystkich. W smaku minimalnie lepszy niż poprzednik.

3. Kosmos.

kosmos

Składniki: Daktyle, figi, migdały, słonecznik, nerkowce, kakao
Wartość odżywcza batonu (69 g): 263 kcal
Subiektywnie: Z całej trójki ten smakował mi najbardziej. Wszystko za sprawą kakao, które znalazło się w składzie, a którego to jestem fanem i (niestety) częstym degustatorem.

Share.
X
X