Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook Instagram YouTube
    drogadotokio.pl – Blog o bieganiu
    • Relacje
      • Starty
      • Treningi
    • World Marathon Majors
      • Boston Marathon – 2023 i 2024
      • Virgin Money London Marathon – 2019
      • Bank of America Chicago Marathon – 2018 i 2022
      • TCS New York City Marathon – 2017 i 2019
      • Tokyo Marathon – 2015
      • BMW Berlin Marathon – 2013 i 2021
    • RunCzech
    • Testuję
    • Teksty
    • Tablica wyników
    • Więcej info
      • FAQ
      • Media
      • O mnie
      • Współpraca
    drogadotokio.pl – Blog o bieganiu
    Jesteś tutaj:Home»Test»THULE Urban Glide – test

    THULE Urban Glide – test

    0
    By Marek on 7 kwietnia 2018 Test

    Ponad rok wspólnych treningów i blisko 1 000 pokonanych kilometrów. Przed Wami jeden z najbardziej szczegółowych testów THULE Urban Glide w tej części Europy.

    Jest kilka liczb, suchych danych, a także wiele zdjęć i spora porcja wrażeń z jego eksploatacji. Galerie handlowe, plaża i las – starałem się wjechać nim gdzie tylko się dało.

    20170807_102248Tutaj znajdziecie krótki tekst o bieganiu z wózkiem: „Bieganie w wózkiem. 5 plusów i 3 minusy” [polecam przeczytać go w pierwszej kolejności].
    Ten poniżej jest zdecydowanie dłuższy.

    Zapraszam!

    1. Wygląd.

    THULE Urban Glide jest jedną z najładniejszych rzeczy, która kiedykolwiek trafiła w moje ręce. Aluminiowa rama i opływowe – zadziorne kształty powodują, że wózek robi spore wrażenie i ciężko przejść obok niego obojętnie. Zresztą właśnie za design Urban Glide zgarnął kilka prestiżowych nagród.

    20170729_160909W moim modelu (obecnie na rynku pojawiła się wersja THULE Urban Glide 2) są 3 warianty kolorystyczne: czarny, czerwony i turkusowy. Nie jestem fanem turkusu, ale ostatecznie to właśnie ten kolor wybrałem. Nie mogłem mu się oprzeć.

    Po wyjęciu go z pudła i złożeniu cieszyłem się jak dziecko. W życiu bym się nie posądzał o to, że wózek może przynieść mi tyle frajdy.

    thule-urban-glide-reviewOprócz wersji kolorystycznej, można także wybrać model ze skrętnym kołem albo – bez skrętnego koła. Mój wybór padł na to pierwsze rozwiązanie. O tym dlaczego zrobiłem tak, a nie inaczej – w dalszej części tekstu.

    No to może zacznijmy od góry.

    a) Daszek.

    Idealnie komponuje się z ramą wózka i dodaje mu charakteru. Nasza poprzednia spacerówka miała doczepianą parasolkę, której celem była ochrona przed słońcem. Taaa… jasne. Spróbujcie ustawić sobie taką parasolkę i po chwili zboczyć z trasy. Wystarczy jeden niewinny skręt w prawo. Okazuje się, że cień przestaje istnieć, a parasolkę trzeba ustawiać od nowa. Kolejny zakręt – sytuacja się powtarza. Człowiek, zamiast odpoczywać, biega wokół wózka i co chwilę poprawia ustawienie parasolki. 2-3 spacery i wykrzyczałem sobie w twarz: ” Wystarczy! Dosyć! Nigdy więcej kolego!”.

    Jak jest w Urban Glide?
    Bajecznie!

    20170816_105946Daszek ma szeroki zakres regulacji. Można go otworzyć na kilka centymetrów. Można także, gdy np. dziecko zaśnie, rozłożyć go prawie na całej długości ramy. Powoduje to, że raz rozłożony, nie wymaga ciągłej poprawki. Dziecko jest szczelnie osłonięte przed palącym słońcem, bądź w trakcie deszczu – przed jego kroplami.

    20170729_155937 20170729_155921

    Góra daszka jest otwierana. Wystarczy odsłonić „zaślepkę” i widać czy dziecko już śpi czy nadal podsłuchuje. W moim przypadku, przez większość czasu daszek był odsłonięty. Jeżeli chcielibyście go sobie zasłonić, to wystarczy go rozprostować. Wszyte magnesy załatwią sprawę i spowodują, że klapa nie będzie powiewała na wietrze.

    Przód daszku posiada także niewielką moskitierę, która dobrze sprawdza się w trakcie biegania.

    b) Uchwyt.

    Uchwyt jest regulowany. Osoby niskie, średnie czy wysokie, nie będą miały jakiegokolwiek problemu z ustawieniem rączki na poziomie odpowiednim dla swojego wzrostu.

    20170815_100627 20170815_100641 20170815_100650

    Rączka jest pokryta specjalnym tworzywem, dzięki któremu wózek nie ma tendencji do wyślizgnięcia się ze spoconej dłoni. Trzyma się go pewnie.

    20170815_100522Do uchwytu przymocowany jest pasek, który dla bezpieczeństwa, powinno się owinąć wokół dłoni.

    20170815_100613Część wózków biegowych posiada w tym miejscu hamulec ręczny. Według mnie, taki pasek w zupełności wystarczy. Jeżeli chciałem zwolnić, to po prostu mocniej chwytałem rączkę i… zwalniałem. Brak hamulca ręcznego nie był odczuwalny.

    1 2 3 4
    bieganie z wózkiem test thule urban glide wózek
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Więcej podobnych tekstów? Proszę bardzo:

    Bieganie z wózkiem – podsumowanie 3 lat

    26. Bieg Fiata – 27.05.2018 r.

    Bieg Wiosenny 2018 – 11.03.2018 r.

    Leave A Reply Cancel Reply

    • Polub
    • Obserwuj
    Facebook
    Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
    Marek - drogadotokio.pl
    4 dni temu
    Marek - drogadotokio.pl

    @obserwujący wiem, że nikt nie pytał i to ja dzwonię, ale chciałem tylko napisać co tam u mnie 💃🕺

    Będzie długo, bo też ostatnio sporo się dzieje.

    Tak w skrócie:
    1) 24 doba bez biegania 🙅‍♂️
    2) 6 doba bez bólu takiego w skali 6-11/10 (od kilku dni jedynie 1-2/10) 😍
    3) +1,5 kg na plusie <3

    Na rezonansie wyszła masywna (6 mm) przepuklina krążka mk L5/S1, która uciska nerw rdzeniowy S1 i która jest w części oderwana od reszty. To właśnie z tego powodu w dalszym ciągu mam niedowład lewej nogi. Na piętach chodzę jak balerina, ale na palce lewej stopy za cholerę nie mogę się podnieść. I tak szczerze, to niedowład tej nogi martwi mnie najbardziej.

    Wczoraj zrobiłem badanie EMG. Na całe szczęście nerw w dalszym ciągu działa. Jest jedynie osłabiony.

    Drogi są dwie:
    1️⃣ brak zabiegu + rehabilitacja = czas na wchłonienie się oderwanego fragmentu to 6-9 miesięcy. Tutaj pojawia się ryzyko, że jeżeli nerw będzie w dalszym ciągu uciskany, to spowoduje to dalsze problemy ze stopą.
    2️⃣ zabieg laparoskopowy, który polega na usunięciu oderwanego fragmentu przepukliny i natychmiastowe odbarczenie uciśnionego nerwu.

    Po konsultacji z kilkoma specami z zakresu ortopedii, traumatologii i neurochirurgii wybieram bramkę numer dwa. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę już coś więcej wiedział i że szybko będę się mógł położyć na stół.

    A później z niego wstać,
    zabrać się za rehabilitację
    i tu do Was wrócić <3

    Poczekacie? 😏
    ... Więcej...Mniej...

    @obserwujący wiem, że nikt nie pytał i to ja dzwonię, ale chciałem tylko napisać co tam u mnie 💃🕺

Będzie długo, bo też ostatnio sporo się dzieje.

Tak w skrócie:
1) 24 doba bez biegania 🙅‍♂️
2) 6 doba bez bólu takiego w skali 6-11/10 (od kilku dni jedynie 1-2/10) 😍
3) +1,5 kg na plusie
    Zobacz na FB
    · Podziel się
    Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
    View Comments
    • Likes: 35
    • Shares: 0
    • Comments: 15

    Skomentuj na FB

    Zdrowia!

    Zdrowia życzę! I szybkiego powrotu do zdrowia! Trzymaj się!

    Miałam operację kręgosłupa szyjnego bo umie rozwartwienie również uciskało na nerw ale ręki, ciągły ból, po operacji jak ręką odjął. Ze swojego doświadczenia polecam Stocera w Konstancinie mega zawodowcy. Szybkiego powrotu do zdrowia. !

    Ale, że zamierzasz wrócić i znowu nas nawalać zdjęciami z NY czy innego Tokio? No dooobra... 😉 A tak serio to idź na zabieg, rehabilituj, trenuj, wracaj do pełni sił! 👊

    Powrotu do zdrowia Marku

    Pewnie to mało interesujące, ale…. W 2024 miałam odbarczanie nerwu łokciowego, a teraz od 3 marca wracam do sprawności po zerwaniu ACL na nartach i kilku innych „drobiazgach”. Idzie wolno ale IDZIE. Dziś np pierwszy raz na orbitreku 🙂 Życzę wytrwałości!

    To życzę szybkiego powrót do pełni zdrowia. Ze swojej strony mogę polecić dobrego fachurę 👌 neurochirurga też biegacza, ale rozumiem że za dużo konsultacji to też chyba nie za dobrze 👍

    Zdrowia i szybkiego powrotu na biegowe ścieżki!

    Ojej .. taki młody...😉 Tak mi mówili kiedyś w kolejce w Centrum Onkologii 😆 Zaopiekuj się sobą,ciało jest mądre pamięta, formy nie stracisz, 1,5 kg to może być błąd pomiaru! Rób swoje i do przodu...jakoś licho bez tych weekendowych wybiegan o poranku...robiłam kawę patrzę kurcze Ci już podbiegali 🙂

    Może warto pomyśleć o jakimś przystojnych chiropacie który cię ponastawia tam i uwdzie. U mnie się sprawdza taki zabieg. Ja mam dyskopatię L5/S1, wielopoziomową dyskopatię TH w piersiowym oraz początkowe zwyrodnienie w szyjnym. Regularnie mnie koleś nastawia i jakoś kuśtykam. Był początkowo moment ucisku na rdzeń ale mi pomogło.

    Zdrówka i szybkiego powrotu do biegania

    Bądź dzielny! Będzie dobrze! Powstaniesz jak feniks z popiołów💪💪💪💪

    🤞🏻 Jak już wrócisz do aktywności, to pamiętaj – 80% treningu to ma być “naprawianie i konserwacja zawieszenia”, a tylko 20% to “szaleństwo na asfalcie” 😉 Zrób to porządnie, żebyśmy znowu mogli razem cisnąć – bez kontuzji! Dbaj o siebie i do szybkiego zobaczenia na szlaku! #poczekamy

    Zdrowia życzymy ❤️

    Współczuję

    View more comments

    Load more
    Instagram
    Polecam

    Copyright © 2014-2023 Drogadotokio.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.