Gotowy na biegowe zdobywanie Czech?

0

Volkswagen Prague Marathon to jedna z najbardziej znanych imprez biegowych w Republice Czeskiej. Niestety, jak to bywa z każdym biegiem takiej rangi – na tegoroczną edycję nie ma już wolnych pakietów startowych. Podobny los spotkał zresztą Sportsimo Prague Half Marathon. Co więc pozostało wszystkim tym, którzy chcieliby wziąć udział w zawodach u naszych południowych sąsiadów, a przy okazji zwiedzić kilka ciekawych miejsc? Na szczęście Liga Biegowa RunCzech ma do zaoferowania także inne zawody, które zorganizowane są na równie wysokim – światowym poziomie.  Poniżej zaprezentuję kilka z nich. O wszystkich pisałem Wam tutaj -> „RunCzech informacje„.

Romantyczna sceneria w Karlowych Warach, słoneczny bieg w Czeskic Budziejowicach, czarujący bieg wieczorny w Ołomuńcu czy unikatowa trasa prowadząca przez fabryki chemiczne w Usti nad Łabą – każda z tych imprez może się jeszcze znaleźć w Twoim kalendarzu startów.

1. Mattoni Karlovy Vary Half Marathon – 21 maja 2016 r.

czech_1aKarlowe Wary z 55 000 mieszkańcami są najmniejszym miastem na świecie ze złotą odznaką IAAF. W tym roku Mattoni Karlovy Vary Half Marathon zostanie rozegrany już po raz czwarty. Trasa prowadzi wzdłuż rzeki Tepla. Po drodze mija się wiele ciekawych i charakterystycznych budynków, które były scenerią wielu filmów. Miasto jest znane z International Film Festival, którego jest gospodarzem.

2. Mattoni Ceske Budejovice Half Marathon – 4 czerwca 2016 r.

czech_2aImpreza odbywa się w stolicy regionu Kraju połodniowoczeskiego. Trasa jest niezwykle płaska i sprzyja poprawianiu życiówek. Cenne zabytki, tradycja warzenia piwa z XIII wieku, bliskość miasta wpisanego na listę UNESCO – Český Krumlov, a także odrestaurowane kamienice, które otaczają największy rynek w Europie – to są właśnie Czeskie Budziejowice.

3. Mattoni Olomouc Half Marathon – 25 czerwca 2016 r.

czech_3aOłomuniec jest położony w odległości 288 km od Pragi. To właśnie tam rozgrywany jest półmaraton, w którym wystartowałem w ubiegłym roku i od razu się w nim zakochałem (Relacja: vol.1 i vol.2). Malownicze serce regionu. Jest tylko kilka miejsc na świecie, które mogą zaoferować taką ilość zabytków w jednym miejscu, które wpisane są na listę UNESCO.

Mattoni Olomouc Half Marathon to najbardziej lubiany bieg w Lidze Biegowej RunCzech. To wieczorny bieg, który zpewnia wspaniałą atmosferę. Pierwsze zawody poza Pragę, które odznaczono IAAF Gold Road Race Label.

4. Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon – 17 września 2016 r.

czech_4aJedna z najbardziej wyróżniających się tras na świecie. Dzięki uprzejmości fabryki Spolchemie, część trasy przebiega przez jej części. W 2015 r. zawody obchodziły swój piąty jubileusz.

Wszystkie cztery półmaratony są niezwykłą atrakcją dla biegaczy z całego świata. Biorąc pod uwagę świetną atmosferę, profesjonalną organizację i szansę na zwiedzenie ciekawych miejsc, są one bardzo interesującą propozycją na tegoroczne starty.

W tym roku będę miał przyjemność wystartować w maratonie w Pradze, półmaratonie w Ołomuńcu, a także w Usti nad Labem. Jest szansa, że gdzieś się zobaczymy?

Tekst powstał przy współpracy z:

RunCzech CMYK

Share.
X
X