Lista startów w 2016 r.

3

Pierwszy start w nowym roku mam już za sobą. Powoli przychodzi czas na kolejne. Poniżej znajdziecie listę 15 imprez biegowych, w których wezmę udział.

Znalazły się na niej:
– 3 maratony,
– 5 półmaratonów,
– 5 biegów na 10 km,
– 1 bieg godzinny,
– 1 sztafeta.

Zapewne jak w ubiegłym roku – lista ulegnie jakiemuś spontanicznemu powiększeniu. Jeżeli nadarzy się okazja, to z chęcią znowu sprawdzę się np. w Teście Coopera.

We wpisie z ubiegłego roku [-> link <-] przedstawiłem Wam swoje cele. Nie biegam według jakiegoś konkretnego planu, toteż nie jestem w stanie określić na co będzie mnie stać. Chciałbym poprawić swoją życiówkę na 10 i 21,097 km. Podstawowym priorytetem jest złamanie 3:30 h w maratonie. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

 

Bieg Wiosenny [10 km] – 13 III

bieg_wiosenny

strona: www.aktywnie.parkslaski.pl
info: 10 km na rozpoczęcie sezonu. Jeżeli forma/trasa/warunki atmosferyczne* pozwolą, to postaram się ponownie złamać 40 min. Bieg wiosenny zaliczany jest do Parkowej Korony Biegów. Więcej możecie o niej poczytać -> tutaj.
* – niepotrzebne skreślić

 

XVII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego – 20 III

zywiec_polmaraton

strona: www.halfmarathon.zywiec.pl
info: W Żywcu byłem już w 2014 roku [-> relacja <-]. Ciekawa i wymagająca trasa z kultowym już podbiegiem na 18-tym km. Góry, lasy i jezioro. Czego chcieć więcej?

 

IX Półmaraton Dąbrowski – 10 IV

polmaraton_dabrowski

strona: www.csir.pl/polmaraton.php
info: To będzie mój pierwszy półmaraton w Dąbrowie Górniczej. Będę go traktował w ramach sprawdzianu przed Orlen Warsaw Marathon, który odbędzie się 2 tygodnie później. Postaram się zbliżyć do mojej życiówki z Krakowa, która wynosi obecnie 1:29:55.

 

XXIII Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego [10 km] – 16 IV

bieg_uliczny

strona: www.biegkorfantego.katowice.pl
info: W zeszłym roku niestety nie udało mi się w nim pobiec. Startowałem wtedy w maratonie w Krakowie. W tym roku wreszcie pobiegnę! To będzie mój 4 bieg im. Wojciecha Korfantego. Od niego w 2012 r. wszystko się zaczęło. Tym razem nie walczę o życiówkę. Postaram się zdobyć fuchę pacemakera i dowieźć grupę na 50 min.

 

ORLEN Warsaw Marathon – 24 IV

orlen_warsaw

strona: www.orlenmarathon.pl
info: To będzie mój X – jubileuszowy maraton w moim życiu. Na tym dystansie debiutowałem w 2012 r. w Warszawie. W 2016 r. wracam tam ponownie. Jaki mam cel?  Od kilku maratonów truję Wam (jak i sobie), że walczę o złamanie 3:30 h. Tym razem nie będę wygłaszał płomiennych przemów przed startem. Co będzie, to będzie.

 

Volkswagen Prague Marathon 2016 – 8 V

VOLKSWAGEN_PRAGUE_MARATHON

strona: www.runczech.com.pl
info: W Pradze jeszcze nie byłem, a prawdę mówiąc – zawsze chciałem. Nareszcie będzie okazja ją zwiedzić w biegu. O maratonie w stolicy Czeskiej Republiki słyszałem wiele dobrego. Nie mogę się doczekać, aby ją zwiedzić w biegu. To będzie mój 2 start u naszych południowych sąsiadów. Do końca roku pobiegnę tam jeszcze 2 razy. Szykujcie się na grubą relację!

 

24. Bieg Fiata [10 km] – 29 V

fiat_log

strona: www.biegfiata.pl
info: W Bielsku-Białej pobiegnę już po raz trzeci [-> relacje: 2014 r., 2015 r. <-]. Za pierwszym razem złamałem 40 min, za drugim dopingowałem brata Adama, aby poprawił swoją życiówkę. Jak będzie w tym roku? Się okaże.

1 2
Share.
X
X