Lista startów w 2017 r.

1

Poniżej znajdziecie listę 15 imprez biegowych, w których wezmę udział. W tym roku będzie kilka debiutów. Będę pacemakerem na dystansie półmaratonu, no i po raz pierwszy zamierzam włączyć do swojego treningu siłę biegową. Taką najlepszą z możliwych -> córkę Magdalenę i wózek Thule Urban Glide. Odwiedzę kilka nowych miast, a także powrócę na stare śmieci. Jedno jest pewne – będzie ciekawie!

Na liście znalazły się:
– 2 maratony,
– 10 półmaratonów,
– 2 biegi na 10 km,
– 1 bieg na 5 km.

Prawdopodobnie, jak co roku, tak i w tym do listy dopiszę kilka spontanicznych startów.

Jeżeli chodzi o moje cele, to chciałbym złamać 3:20 h w maratonie, a także poprawić swoją półmaratońską życiówkę. Wiem, że z jednym, jak i z drugim może być ciężko. Jeżeli się uda, to będzie ok. Jeżeli nie – to świat się przecież nie zawali.

ONICO Gdynia Półmaraton – 19 III

gdynia

strona: www.gdyniapolmaraton.pl
info: 19 III br. rozpoczynam swój sezon startowy. W Gdyni jeszcze nigdy nie byłem, więc chyba czas najwyższy aby to wreszcie nadrobić. O półmaratonie słyszałem wiele dobrego. Muszę się o tym przekonać na własnej skórze.

X Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland – 10 IV

polmaraton_dabrowski

strona: www.csir.pl/polmaraton.php
info: To będzie mój pierwszy półmaraton w Dąbrowie Górniczej. Miałem w nim wystartować w zeszłym roku, ale jakoś tak się potoczyło, że… zapomniałem się na niego zapisać. Będę go traktował w kategorii sprawdzianu przez wiosennym maratonem w Łodzi.

DOZ Maraton Łódź – 23 IV

lodz

strona: www.lodzmaraton.pl
info: Po 3 latach postanowiłem ponownie odwiedzić Łódź. Postaram się tam poprawić wynik z Poznania i odczarować wszystko to, co działo się tam ostatnio [więcej info w relacji]. W skrócie: działo się wiele i bardzo bolało. Mam nadzieję, że tym razem będzie o niebo lepiej.

Szóstka Pogorii [5 km] – 7 V [data niepotwierdzona]

logo_pogoria-e1457444406897

strona: www.pogoriabiega.pl
info: Od dawna marzyła mi się atestowana piątka. Niestety nie mam szczęścia do tego dystansu. Do tej pory pokonywałem go 3 razy. Za pierwszym udało mi się uzyskać PB: 19:03 [2014]. Rok później organizator źle oznakował trasę [relacja], a w 2016 r. przemilczał sprawę, że dystans jest dłuższy niż 5 tys m. [relacja]. Liczę na to, że teraz z trasą będzie ok i uda mi się zejść poniżej 19 min. Może i 18 min? Zobaczymy.

1. Półmaraton Andrychowski – 14 V

andrychow

strona: www.biegandrychowski.pl
info: To będzie podwójny debiut: pierwsza edycja półmaratonu w Andrychowie i moja pierwsza fucha pacemakera na tym dystansie. Poprowadzę grupę na 1:49. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby nikt się od niej nie odłączył. Zapraszam!

III. Półmaraton Wiślański – 21 V

runners-sb-ok

strona: www.superbieg.pl/wisla-polmaraton-gorski/
info: To będzie mój górski debiut. 21 km i 195 m pełnych trawy, drzew, szlaków i podbiegów. To może być bardzo ciekawe doświadczenie. Już nie mogę się go doczekać!

25. Bieg Fiata [10 km] – 28 V

bielsko

strona: www.biegfiata.pl
info: To będzie mój czwarty start w tym biegu [dotychczasowe relacje: #1, #2, #3]. Tym razem postaram się go pokonać wraz z córką Magdaleną. Wózek biegowy już czeka i się na mnie gapi z przedpokoju.

1 2
Podziel się ->
X
X