RunCzech 2020 – Informacje

0

RunCzech to liga imprez biegowych, które rozgrywane są w kilku miastach Republiki Czeskiej. Za wyjątkiem biegu w Libercu, każdy posiada złoty znak jakości IAAF. W każdym biorą udział znane światowe nazwiska (m.in. Mary Keitany czy Wilson Kipsang).

run_czech_2019_map

W 2015 r. wziąłem udział w półmaratonie w Ołomuńcu (relacja: vol. 1 i vol. 2). Atmosfera była po prostu zjawiskowa. Doping od pierwszego, do ostatniego metra. Czułem się jak w Berlinie, bądź innym Tokio. Perfekcyjna organizacja, urokliwa trasa i piękne miasto, które można było zwiedzić zaraz po odbiorze pakietu startowego. Nie wyobrażam sobie kolejnego biegowego sezonu bez wyjazdu do Czech.

Z czasem odwiedziłem pozostałe miasta: Pragę, Czeskie Budziejowice, Karlowe Wary i Ujście nad Łabą. Z każdego przygotowałem relację, jakiej próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Poniżej znajdziecie opis wszystkich biegów głównych. A nóż, widelec bądź inny sztuciec, zdecydujecie się na któryś z nich i przeżyjecie to samo, co ja w Ołomuńcu.

Na wszystkie starty możecie się zapisać tutaj -> runczech.com

—————————————————-

1)  30 sie

 

Jeżeli ktokolwiek spyta mnie o najlepszy półmaraton w życiu, bez wahania wykrzyczę mu w twarz: „Półmaraton w Ołomuńcu!”.

W Ołomuńcu biegłem w 2015 r. [relacja: vol. 1vol. 2], 2016 r. [relacja], 2017 r. [relacja] i w 2019 r. [relacja].

Sezon bez połówki w Ołomuńcu, to dla mnie sezon stracony.

-> informacje organizacyjne

—————————————————-

2)  5 wrz

 

Birell Prague Grand Prix składa się z dwóch biegów. Pierwszy nazywa się „Adidas Women’s Race” i rozgrywany jest na dystansie 5 000 m. Jak sama nazwa wskazuje, impreza jest skierowana wyłącznie dla kobiet. Limit zawodniczek wynosi: 3 000.

Długość trasy drugiego biegu wynosi 10 000 m. Mogą wziąć w nim udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Limit zawodników wynosi: 6 000.

W 2017 r. padł tam kobiecy rekord świata. Po raz pierwszy w historii kobieta złamała 30 min na dystansie 10 km.

-> informacje organizacyjne

—————————————————-

3)  6 wrz

 

Pierwszy z siedmiu biegów zaliczanych do ligi RunCzech. Bardzo dobra propozycja na mocne rozpoczęcie sezonu.

Posiada niezwykle szybką trasę. W 2012 r. roku został tu rozegrany najszybszy półmaraton na świecie. Atsedu Tsegay przekroczył wtedy metę z czasem 58:47.

W 2017 r. Kenijka Jepkosgei Jouyciline pobiła tam rekord świata. Na metę wbiegła z czasem 1:04:52. Po raz pierwszy w historii kobieta złamała 65 min na dystansie półmaratonu.

-> informacje organizacyjne

—————————————————-

4)  19 wrz 

 

Trasa wiedzie m.in. przez tereny przemysłowe fabryki chemicznej Spolchemie, która zajmuje obszar ponad pół miliona metrów kwadratowych.

Ujście nad Łabą odwiedziłem w 2017 r.
Tutaj znajdziecie -> relację.

-> informacje organizacyjne

1 2
Share.
X
X