4. Ponczo!
Po raz trzeci w historii, na mecie maratonu będzie można otrzymać kolekcjonerskie ponczo. Podobne można odebrać na mecie TCS New York Marathon:
Tak prezentowało się ono w 2018 roku:
Co zrobić, aby je otrzymać?
Ponczo otrzymają osoby, które nie oddadzą bagażu do depozytu. Na etapie rejestracji (bądź na jakimś późniejszym) będziecie się musieli określić czy oddajecie swój bagaż do przechowalni, czy też nie. Jeżeli jesteście w stanie wytrwać podróż do hotelu bez swojej ulubionej bluzy i legginsów, to moim zdaniem warto zdecydować się na opcję z ponczo.
Od wiatru ochroni, a i na imprezę okolicznościową idealnie się nada.
5. EXPO.
Liczę na to, że w EXPO/biuro zawodów ponownie wróci do Toko Big Sight, które znajduje się na wyspie Odaiba:
W 2019 r., z uwagi na remont ww. obiektu, EXPO przeniesiono do kilku namiotów.
No i wyszło gorzej, niż źle:
Kolejki do wszystkiego i spory ścisk. Ponoć narzekali nie tylko Polacy, ale także Niemcy, Rosjanie i 1 Holender.
6. Plakat / gadżety.
Tak prezentuje się oficjalny plakat Tokyo Marathon 2020:
Wkrótce pojawi się także zestaw oficjalnych gadżetów, które będzie można obejrzeć na tejże oto stronie: http://www.tokyo42195-shopping.org/
Tak przedstawia się lista gadżetów z 2019 r.:
7. Garść linków.
Polecam Wam teksty o maratonie i o moim pobycie w Japonii:
-> relacja
-> kilka filmów na YouTube
-> tydzień w Tokio: # 1, # 2, # 3, # 4
-> kilka słów o topografii
-> przesyłki: przed maratonem, po maratonie
-> trening w Tokio
-> Japonia – Top 8
W razie jakichkolwiek pytań piszcie.
Do następnego!