Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook Instagram YouTube
    drogadotokio.pl – Blog o bieganiu
    • Relacje
      • Starty
      • Treningi
    • World Marathon Majors
      • Boston Marathon – 2023 i 2024
      • Virgin Money London Marathon – 2019
      • Bank of America Chicago Marathon – 2018 i 2022
      • TCS New York City Marathon – 2017 i 2019
      • Tokyo Marathon – 2015
      • BMW Berlin Marathon – 2013 i 2021
    • RunCzech
    • Testuję
    • Teksty
    • Tablica wyników
    • Więcej info
      • FAQ
      • Media
      • O mnie
      • Współpraca
    drogadotokio.pl – Blog o bieganiu
    Jesteś tutaj:Home»Trening»ENDO_Podsumowanie 2015 roku

    ENDO_Podsumowanie 2015 roku

    2
    By Marek on 13 stycznia 2016 Trening

    4. Kilka wzlotów.

    a) Japonio – Kocham Cię!

    DSC_0942Tokyo Marathon 2015 – tyle w temacie! Maraton idealny, który zwieńczył najbardziej intensywny tydzień w moim życiu. Marzenia naprawdę czasem mogą się spełnić. Zasypiałem kiedy już naprawdę musiałem. Zwiedzałem, zbijałem temperaturę i tylko raz się zgubiłem wychodząc z metra. W gwoli usprawiedliwienia: stacja na dworcu Shinjuku ma więcej wyjść/wejść, niż mieści się sklepów w niejednej galerii handlowej. [-> relacja <-]

    b) Złamanie 1:30 h w półmaratonie!

    Stało się to w Krakowie, w trakcie XII Półmaratonu Marzanny. Nie sądziłem, że byłem w stanie tego wtedy dokonać. Walka do ostatnich centymetrów przyniosła efekty, choć na mecie przeżyłem horror, gdy przeczytałem sms od organizatora: „Twój wynik -> 1:30:08″…

    DSC_1147Że co? Że jak to? A jednak!
    Oficjalnie metę przekroczyłem po 1 godzinie, 29 minutach i 55 sekundach biegu!  [-> relacja <-]

    c) Ołomuniec – półmaraton życia!

    Podtrzymuję to, co napisałem w swoje relacji. Piękne miasto, urokliwa trasa no i kibice, którzy nie dali o sobie zapomnieć przez całe 21 km. To co tam przeżyłem, idealnie oddaje poniższe zdjęcie, które zostało wykonane na chwilę przed pokonaniem mety.

    mattoni_olPolecam! [-> relacja: vol.1 i vol.2 <-]

    d) Bieg z bratem Adamem.

    Po raz pierwszy w życiu biegłem ze swoim bratem. Ta wiekopomna chwila wydarzyła się w Bielsku-Białej. Wzięliśmy tam udział w 23. Biegu Fiata, który rozgrywany jest na dystansie 10 km.

    brat_bielskoRok wcześniej złamałem tam 40 min. W 2015 r. przyjąłem rolę indywidualnego pacemakera dla Adama. Chciałem pomóc mu w poprawieniu jego życiówki. Udało się.

    e) Dycha z harmonią w tle.

    Są biegi, w których walczy się o życiówki. Ubiór musi być wtedy kusy i przewiewny. Są też takie starty, w których na getry ubiera się sztruksy, na bluzę kamizelkę rodem z NRD, na głowę czapkę rodem z Pietropawłowska, a w dłoniach dzierży się harmonię. W ten sposób się biegnie i gra.

    DSC_2859Dokonałem tego w trakcie 4. Biegu po Moczkę i Makówki. Impreza godna powtórzenia. Boję się pomyśleć w czym pobiegnę za rok. [-> relacja <-]

    5. Kontuzje.

    Na całe szczęście rok 2015 nie obfitował w żadne dłuższe przestoje, które wynikały z pojawienia się jakiejś upierdliwej kontuzji. Kolana ok, achillesy również, a odkąd po każdym biegu roluję sobie łydki – zapomniałem co to Posterior Shin Splints.

    Jedyny problem związany był z bólem w tylnej części sklepienia prawej stopy. Pojawił się nagle i nieoczekiwanie. Przez jakieś kilka dni ledwo chodziłem. Ostatecznie ból ustąpił po kilkunastu tygodniach i na razie nie powrócił.

    6. Podsumowanie.

    Rok 2015 był najbardziej udanym rokiem w historii mojego biegania. Były nowe życiówki i wyjazd na daleki wschód. Udało mi się rozkręcić to oto miejsce, a także m.in. nawiązać współpracę z RunCzech. Jaki będzie ten, który właśnie się rozpoczął?

    Od kilku miesięcy wiem, że na pewno będzie jeszcze bardziej ekscytujący, niż ten poprzedni.
    Mam nadzieję, że wystarczy mi czasu na kolejne treningi 😉

    [shareaholic app=”share_buttons” id=”10261725″]

    [shareaholic app=”recommendations” id=”10261733″]

    1 2
    2015 kraków moczka podsumowanie runczech tokyo tokyo marathon 2015
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Więcej podobnych tekstów? Proszę bardzo:

    Podsumowanie I kwartału 2026 r.

    Biegowe podsumowanie 2025 r.

    Drogadotokio.pl dla 33. Finału WOŚP

    2 komentarze

    1. Bookworm on 13 stycznia 2016 08:36

      Oby zawsze na fali wznoszącej, samych życiówek w 2016 Ci życzę 🙂

      Reply
      • b0guslaw - drogadotokio.pl on 13 stycznia 2016 09:53

        Dzięki! Viceroy’e i vice versa!

        Reply
    Leave A Reply Cancel Reply

    • Polub
    • Obserwuj
    Facebook
    Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
    Marek - drogadotokio.pl
    17 godzin temu
    Marek - drogadotokio.pl

    To nie jest test na trichofobię 🙅‍♂️

    To jedynie plakat przyszłorocznej - 20. edycji maratonu w Tokio.

    Ponoć ma być grubo:
    -> najwyższe nagrody pieniężne dla zwycięzców w historii cyklu World Marathon Majors
    -> zwiększony limit do 40 000 osób
    -> premium medale

    A na stronie zauważyłem, że przed startem na niebie mają się pojawić prawdziwe samoloty.

    Człowiek łudzi się co roku od roku 2016, że go ponownie wylosują.

    Fajnie by było tam wrócić <3

    P.S. Zabieram się za pisanie relacji z Cork, bo jak tak dalej pójdzie, to nie wyrobię się przed kolejną edycją.
    ... Więcej...Mniej...

    To nie jest test na trichofobię 🙅‍♂️

To jedynie plakat przyszłorocznej - 20. edycji maratonu w Tokio.

Ponoć ma być grubo:
-> najwyższe nagrody pieniężne dla zwycięzców w historii cyklu World Marathon Majors
-> zwiększony limit do 40 000 osób
-> premium medale

A na stronie zauważyłem, że przed startem na niebie mają się pojawić prawdziwe samoloty.

Człowiek łudzi się co roku od roku 2016, że go ponownie wylosują.

Fajnie by było tam wrócić
    Zobacz na FB
    · Podziel się
    Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
    View Comments
    • Likes: 6
    • Shares: 0
    • Comments: 3

    Skomentuj na FB

    W Rzymie też były prawdziwe samoloty na niebie podczas startu maratonu 🙂 i w Grodzisku po biegu też były samoloty 🙂

    Kiedy relacja z Milowic i Czeladzi?! 🥹

    Ciekawe czy jak dam na tacę to uda sie dostać do Tokio:)

    View more comments

    Load more
    Instagram
    Polecam

    Copyright © 2014-2025 Drogadotokio.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.