Lista startów w 2020 r.

0

Przed Wami lista moich tegorocznych startów. Trudno stwierdzić, który z nich jest tym najważniejszym. Na pewno niezmiernie się cieszę, z uwagi na kolejny start w Chicago. Major to jednak Major i mało co jest w stanie go przebić. Na liście znalazło się kilka spektakularnych powrotów. Są też nowości z ultramaratonem na czele. No i projekt, o którym nie mogę na razie wiele napisać. Nie dlatego, że chcę na siłę zwiększyć Wasze zainteresowanie, ale po prostu… na razie się boję 😉

Na liście znalazły się m.in.:
– 1 (?) ultramaraton,
– 2 maratony,
– 5 półmaratonów,
– 1 bieg na 10 km.

Lista oczywiście nie jest zamknięta. Liczę na jakiś Test Coopera, a także na kolejną edycję KIDS Run.

————————————————————————————-

World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 – 29 III

stronawww.gdyniapolmaraton.pl
info: W Gdyni po raz pierwszy biegłem w 2017 r. [relacja]. Tak bardzo mi się tam spodobało, że od razu postanowiłem: „Muszę tam jeszcze kiedyś wrócić!”. Dlaczego chcę to zrobić w 2020 roku? Najpierw organizator pochwalił się medalem, a później liczbą sprzedanych pakietów startowych, które zostały jeszcze zwiększone o pulę 10 000 miejsc. Postanowiłem, że to doskonała okazja na to, aby ponownie odwiedzić to miasto. Rzadko zdarza się wziąć udział w połówce o takiej randze imprezy, w której dodatkowo wystartuje tak spora liczba biegaczy. Do końca nie wiem jaką taktykę obrać. Czy bawić się tym biegiem i zrobić miliard zdjęć? Czy raczej spróbować powalczyć o nową życiówkę? Zapewne zdecyduję o tym na chwilę przed startem.

————————————————————————————-

10. DOZ Maraton Łódź – 19 IV

stronawww.lodzmaraton.pl
info: W Łodzi biegłem do tej pory dwukrotnie [relacje: 2014 i 2017]. Za pierwszym razem walczyłem o złamanie 3:30 h, ale to maraton złamał mnie i metę przekroczyłem po 4 h biegu. Za drugim chciałem zrobić wynik 3:19 h, a dobiegłem po 3:30 h. Cóż… tym razem znowu powalczę tam o nową życiówkę. Celem będzie zejście z 3:23 h na czas w okolicy 3:15. Trasa ma być ponoć płaska. 19 IV proszę więc mocno zacisnąć za mnie kciuki. Kłaniam się w pas i z góry serdecznie dziękuję!

————————————————————————————-

XXVII Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego – 25 IV

strona: www.biegkorfantego.katowice.pl
info: Cóż to będzie za powrót!!! Bieg Korfantego to pierwszy zorganizowany bieg, w którym kiedykolwiek wziąłem udział. Było to w 2012 roku. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że jestem w stanie przebiec maraton, a  2 lata później będę kupował domenę, która w nazwie będzie miała stolicę pewnego azjatyckiego państwa. W Korfantym biegłem w 2012, 2013, 2014 i 2016 r. Gdyby tylko jego data tak często nie pokrywała się z datą wiosennych maratonów, zapewne startowałbym w nim co rok.

————————————————————————————-

3rd Wizz Air Katowice Half Marathon – 23 V

strona: www.halfmarathonkce.pl
info: W półmaratonie Wizz Air biorę udział od samego początku [relacje: 2018 i 2019]. Za każdym razem wcielam się w rolę pacemakera. Teraz ponownie będę się opiekował grupą na 1:50 h. Z tego co wiem, w tym roku będzie kilka nowości. Przede wszystkim półmaraton wystartuje wieczorem. Po ostatnich – upalnych warunkach – to będzie zapewne strzał w dziesiątkę. Do zobaczenia 23 maja!

————————————————————————————-

XVI EKO Jurajski Półmaraton – 14 VI

strona: www.jurajskipolmaraton.pl
info: W Jurajskim Półmaratonie wystartowałem w 2012 r. O dziwo, jak na 2 półmaraton w moim życiu, i biorąc pod uwagę tak trudną trasę, uzyskałem całkiem przyzwoity wynik. Do mety dotarłem po 1 h i 43 min. Kilka godzin po ukończeniu biegu okazało się, że prawe kolano jest jakby nieco większe. To była pierwsza kontuzja w moim dotychczasowej „karierze”. Mimo wszystko było warto. Fajnie, że w tym roku ponownie tam wystartuję.

————————————————————————————-

XI PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy – 27 VI

strona: www.biegi.rybnik.pl
info: W Rybniku biegłem w 2013 i 2015 r. Za pierwszym i drugim razem uzyskałem prawie taki sam wynik: 1:35 h z sekundami. Tym razem powalczę o fuchę pacemakera. Postaram się na coś przydać.

————————————————————————————-

IX Tyski Półmaraton – 6 IX

tychy

strona: www.tyskipolmaraton.pl
info: Ten półmaraton darzę szczególnym sentymentem. W 2017 r. wraz z Magdą debiutowaliśmy na dystansie 21 km. Udało nam się zająć 3 miejsce w klasyfikacji „Biegacz z wózkiem biegowym” [relacja]. W 2018 roku było jeszcze lepiej – przeskoczyliśmy na 2 pozycję [relacja]. Rok temu, choć walczyłem ile mogłem, udało mi się zająć 4 miejsce [relacja]. Czasy się niestety zmieniają i w tym roku wystartuję bez Magdy. To będzie bardzo dziwne uczucie, bo przecież w Tychach startowałem tam tylko i wyłącznie z nią. Muszę kończyć, bo mnie smutek ogarnia :/

————————————————————————————-

Maraton Trzech Jezior [45 km] – 26 IX

strona: www.maraton3jezior.com
info: Tak proszę Państwa! W 2020 r. po raz pierwszy asfalt zamienię na góry, łąki i wystające korzenie. W planie mam Maraton Trzech Jezior, który z uwagi na dystans, jest tak naprawdę takim małym biegiem ultra. Beskid Mały, zapora, amfiteatr, a w międzyczasie kilka szczytów, Góra Żar i Kozubnik. Suma przewyższeń wynosi +/- 2485 M, a limit czasu 9 h. Jaram się tym jak mało czym!

————————————————————————————-

Bank of America Chicago Marathon 2020 – 11 X

logo-w

strona: www.chicagomarathon.com
info: W Chicago wziąłem udział w 2018 r. [relacja]. To był dla mnie maraton z gatunku tych idealnych. Tak mogę go w skrócie podsumować: niesamowici kibice i jakieś nadprzyrodzone pokłady sił, które pchały mnie do mety z coraz większą prędkością. W życiu bym się nie spodziewałem, że będzie mi dane tam jeszcze wrócić. Jestem chole*nie wdzięczny za to, że mam taką możliwość. Szykujcie się więc na kolejną mega relację. Postaram się ją przygotować najpiękniej, jak tylko będę w stanie. Obiecuję!

————————————————————————————-

? – VII 

info: Jest jeszcze pewien tajemniczy projekt. W lipcu, wraz z Tomaszem, o którym wspominałem Wam w licznych relacjach ze startów (m.in. Tyski Półmaraton, Silesia Półmaraton i Maraton Cyborga), chcemy zrobić coś, czego chyba nikt do tej pory nie dokonał. Co to będzie? Myślę, że wkrótce zdradzę Wam kilka szczegółów. Musimy po prostu ustalić pewne rzeczy i zapiąć wszystko na ostatni guzik, zamek błyskawiczny i kilka rzepów. Bez tego się nie obejdzie.

 

Na koniec kilka istotnych pytań:
– gdzie się widzimy?
– jakie są Wasze cele?
– jak wygląda Wasza lista?
– kiedy mam za Was trzymać kciuki?

[zdj. główne do tekstu – Rafał Haczek – Blue Dron]

Share.
X
X