Lista startów w 2018 r.

2

Przed Wami lista moich tegorocznych startów. Najważniejszy z nich czeka mnie 7 października br. Jeżeli wszystko się ułoży, to tego dnia powinienem ukończyć 4-ty maraton zaliczany do cyklu World Marathon Majors. A tak poza nim? Jest kilka nowości.

Po raz pierwszy odwiedzę Karlowe Wary czy Czeskie Budziejowice. Mam też w planach kilka biegu z wózkiem. Na pewno postaram się powalczyć o kolejne podium w trakcie Tyskiego Półmaratonu.

Na liście znalazły się:
– 2 maratony,
– 10 półmaratonów,
– 3 biegi na 10 km,
– 1 bieg na 5 km.

Lista oczywiście nie jest zamknięta. Jeżeli pojawi się np. jakiś Test Coopera, to z chęcią wezmę w nim udział i wypluję płuca.

Chciałbym złamać 3:20 h w maratonie, a także poprawić kilka życiówek.
Dawno tego nie robiłem.

 

Bieg Wiosenny [10 km] – 11 III

bieg_wiosenny

strona: www.aktywnie.parkslaski.pl
info: 10 km na rozpoczęcie sezonu. Jeżeli forma/trasa/warunki atmosferyczne* pozwolą, to postaram się poprawić swoją życiówkę i złamać 39 min. Nie wiem na ile jest to obecnie możliwe, ale zrobię wszystko co w mojej mocy aby tak się właśnie stało. No i najważniejsze – meta na Stadionie Śląskim. Lepiej być nie mogło.
* – niepotrzebne skreślić

XIX Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego – 18 III

miniatura2.php

strona: www.halfmarathon.zywiec.pl
info: W Żywcu biegłem już dwukrotnie: w 2014 [relacja] i w 2016 roku [relacja]. Ciekawa i wymagająca trasa z kultowym już podbiegiem na 18-tym km. Góry, lasy i jezioro. Czego chcieć więcej?
No może wody, której ostatnimi czasy brakuje na trasie. Mam nadzieję, że organizator wyciągnął wnioski i teraz jej nie zabraknie.

 

XI Półmaraton Dąbrowski ArcelorMittal Poland – 8 IV

polmaraton_dabrowski

stronawww.csir.pl
info: W Dąbrowie Górniczej biegłem po raz pierwszy w zeszłym roku [relacja]. Trasa posiada momenty, o których się nie zapomina (szczególnie podbieg zaraz przed metą). Prawdopodobnie w tym roku pobiegnę z Magdą. Postaram się ją także zapisać na bieg Skrzata.

ORLEN Warsaw Marathon – 22 IV

orlen_warsaw

strona: www.orlenmarathon.pl
info: To będzie mój drugi start w „Orlenie”. Po raz pierwszy biegłem tam w 2016 r. [relacja]. Chciałem złamać 3:30 h. Do tego wyczynu zabrakło mi naprawdę niewiele. Zimny wiatr – po 30 km – nadal czuję na twarzy. Postaram się poprawić swoją życiówkę. Genialnie byłoby zejść  poniżej 3:20 h.

 

Szóstka Pogorii [5 km] – 6 V [data niepotwierdzona]

logo_pogoria-e1457444406897

strona: www.pogoriabiega.pl
info: Atestowanych piątek jest jak na lekarstwo. W zeszłym roku na Pogorii chciałem poprawić swoją życiówkę łamiąc 19 min [relacja]. Niestety nic z tego nie wyszło.
Bieg wspominam jako jedną wielką męczarnię. 19 min i 20 s w okolicy tętna maksymalnego. Nie pamiętam czy bardziej mnie piekło czy bolało.

Mattoni Karlovy Vary Half Marathon 2018 – 19 V

karlovy

strona: www.runczech.com
info: Tej połówki po prostu nie mogę  się  doczekać. Piękne miast i genialna organizacja RunCzech. Z tego połączenia może wyjść tylko i wyłącznie jedna z najbardziej urokliwych połówek w tej części świata. Pobiegnę raczej w tempie rekreacyjnym. Tak jak zrobiłem to w Ujściu nad Łabą i wielokrotnie w Ołomuńcu.

26. Bieg Fiata [10 km] – 27 V

fiat_log
strona
: www.biegfiata.pl
info: W Bielsku-Białej pobiegnę już po raz piąty [relacje: 2014 r., 2015 r., 2016 r., 2017 r.]. Za pierwszym razem złamałem 40 min, za drugim dopingowałem brata Adama, a za trzecim prawie umarłem od nadmiaru duchoty. Czwarty był najbardziej spektakularny – to był  mój debiut w roli wózkowego. Z  Magdą dotarliśmy do mety po 43:11. Średnie tempo wyszło w okolicy 4:19 min/km. W tym roku postaram się je poprawić.

Mattoni Ceske Budejovice Half Marathon 2018 – 2 VI

ceske

strona: www.runczech.com
info: W Czechach RunCzech organizuje swoje biegi w Pradze, Ołomuńcu, Ujściu nad Łabą, Karlowych Warach i właśnie w Czeskich Budziejowicach. 2 czerwca powinienem więc zakończyć ostatni bieg zaliczany do tego cyklu.

 

V Bieg Wyrski [10 km] – 17 VI

logo-214x104
strona
: www.biegwyrski.pl
info: W Wyrach jeszcze nie biegłem. Przyjaciel powiedział, że jest tam ciekawa trasa. Ufam mu, więc się zapisałem. Okaże się mało ciekawa? Zrywam z nim znajomość. To już postanowione.

1 2
Podziel się ->
X
X