Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Facebook Instagram YouTube
    drogadotokio.pl – Blog o bieganiu
    • Relacje
      • Starty
      • Treningi
    • World Marathon Majors
      • Boston Marathon – 2023 i 2024
      • Virgin Money London Marathon – 2019
      • Bank of America Chicago Marathon – 2018 i 2022
      • TCS New York City Marathon – 2017 i 2019
      • Tokyo Marathon – 2015
      • BMW Berlin Marathon – 2013 i 2021
    • RunCzech
    • Testuję
    • Teksty
    • Tablica wyników
    • Więcej info
      • FAQ
      • Media
      • O mnie
      • Współpraca
    drogadotokio.pl – Blog o bieganiu
    Jesteś tutaj:Home»Trening»ENDO_MARZEC 2016

    ENDO_MARZEC 2016

    0
    By Marek on 8 kwietnia 2016 Trening

    Minął marzec. Czas mu się przyjrzeć/przyglądnąć.

    1. Kilometraż.

    W marcu przebiegłem 137 km, a więc niewiele więcej niż w lutym. Nie chcę się zasłaniać świeżo zmienionymi pieluchami i wstawianiem skoro świt, ale chyba coś w tym jest. Na treningi mam zdecydowanie mniej czasu. Pojawiły się zupełnie inne – gugoczące priorytety 😉

    marzec_stats

    Od początku roku sytuacja przedstawia się następująco:

    styczen-marzec

    2. Starty.

    W marcu wziąłem udział w 2 biegach masowych: w Biegu Wiosny na 10 km w Chorzowie, a tydzień później w Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego.

    DSC_3540

    Dycha poszła mi nadzwyczaj dobrze, choć cierpiałem jak zawsze. Po raz drugi w życiu udało mi się złamać 40 min i jeżeli tak sobie tutaj mogę przy wszystkich pogdybać, to… gdybym 2 razy nie przeszedł do szybkiego marszu, może udałoby się zejść  poniżej 39 min.

    DSC_3642

    W Żywcu było genialnie. Ten bieg również zaliczam do udanych. Co prawda kilka razu musiałem przejść w tryb Nordic Walking, ale tam gdzie mogłem, zbiegałem poniżej 4 min na km i czerpałem z tego faktu niesamowitą frajdę.

    3. Puk Puk Tymonku!

    Tak się niestety złożyło, że przyjaciele mojej rodziny odkryli, iż z jednym okiem ich synka Tymona, jest coś nie tak. Ziścił się jeden z czarnych scenariuszy. Okazało się że Tymon ma siatkówczaka. Rozpoczęła się walka o zbiórkę środków finansowych. Łącznie do zebrania jest 1.400.000,00 zł.

    tymon

    Jak dla mnie jest to kwota wprost niewyobrażalna. Ale wiecie co? Jeszcze 4 lata temu niewyobrażalne było przebiegnięcie przeze mnie maratonu. W kwietniu przebiegnę ten dystans już po raz dziesiąty. Nie chodzi nawet o to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Bardziej o fakt, że część, choć wydają się takimi być, wcale nimi nie są. Wierzę, że tak samo będzie z okiełznaniem w/w kwoty; że dzięki pomocy wielu ludzi, wkrótce uda się ją zebrać i wszystko się ułoży.

    Nadszedł czas na kilka klików:
    Stworzyłem specjalną stronę -> click!
    Tutaj znajdziecie taką oficjalną -> click!
    Tymon ma też konto na FaceBooku -> click!
    A jakbyście chcieli pomóc, to proszę bardzo -> click!

    12439424_578463455649562_919109311077929004_n

    2 kwietnia wziąłem udział w Biegu Wiosny, który rozgrywany jest w Siemianowicach Śląskich. Wyjątkowo to nie podium było najważniejsze. Zbieraliśmy środki finansowe na Tymona. Zdjęcie z mikrofonem TVP Katowice jest właśnie z tego dnia.

    4. „K” jak kontuzja.

    Jakiś czas temu podkreślałem, że u mnie wszystko ok. Biegam coraz szybciej. Nic mnie nie boli i nigdzie mi się nie spuchło. Wszystko zmieniło się po weekendzie 26-27 marca, który spędziłem w Kłobucku. Skoro Kłobuck, to i znajoma trasa, o której pisałem Wam -> tutaj.

    klob2

    W sobotę zrobiłem tam 15 km w średnim tempie  4:26 min/km, a dzień później 25 km w średnim tempie 4:46 min/km. No i się porobiło.

    klob1

    Po przybiegnięciu do domu poczułem ból w rozcięgnie podeszwowym w prawej stopie. Tak niby w środku, ale bardziej koło pięty. Od tego czasu minęło już kilkanaście dni, a z nogą niestety nie jest jeszcze w porządku. Roluję ją i masuję. Ból jakby mniejszy, ale nadal go czuję. Na całe szczęście za kilka dni odwiedzę Centrum Synergia w Chorzowie, o którym pisałem Wam -> tutaj. Rewelacyjne miejsce dla wszystkich spragnionych szybkiej i celnej diagnozy, a także znakomitej i fachowej pomocy. Mam nadzieję, że szybko postawią mnie na nogi i kwietniowe życiówki nie będą zagrożone.

    [zdj. obrazka głównego do niniejszego tekstu: UM Siemianowice Śląskie]

    10 km kłobuck podsumowanie synergia żywiec
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Więcej podobnych tekstów? Proszę bardzo:

    Podsumowanie I kwartału 2026 r.

    Biegowe podsumowanie 2025 r.

    III Siemianowicki Bieg „Śladami Wojciecha Korfantego” – 27.04.2025 r.

    Leave A Reply Cancel Reply

    • Polub
    • Obserwuj
    Facebook
    Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
    Marek - drogadotokio.pl
    19 godzin temu
    Marek - drogadotokio.pl

    To nie jest test na trichofobię 🙅‍♂️

    To jedynie plakat przyszłorocznej - 20. edycji maratonu w Tokio.

    Ponoć ma być grubo:
    -> najwyższe nagrody pieniężne dla zwycięzców w historii cyklu World Marathon Majors
    -> zwiększony limit do 40 000 osób
    -> premium medale

    A na stronie zauważyłem, że przed startem na niebie mają się pojawić prawdziwe samoloty.

    Człowiek łudzi się co roku od roku 2016, że go ponownie wylosują.

    Fajnie by było tam wrócić <3

    P.S. Zabieram się za pisanie relacji z Cork, bo jak tak dalej pójdzie, to nie wyrobię się przed kolejną edycją.
    ... Więcej...Mniej...

    To nie jest test na trichofobię 🙅‍♂️

To jedynie plakat przyszłorocznej - 20. edycji maratonu w Tokio.

Ponoć ma być grubo:
-> najwyższe nagrody pieniężne dla zwycięzców w historii cyklu World Marathon Majors
-> zwiększony limit do 40 000 osób
-> premium medale

A na stronie zauważyłem, że przed startem na niebie mają się pojawić prawdziwe samoloty.

Człowiek łudzi się co roku od roku 2016, że go ponownie wylosują.

Fajnie by było tam wrócić
    Zobacz na FB
    · Podziel się
    Share on Facebook Share on Twitter Share on Linked In Share by Email
    View Comments
    • Likes: 6
    • Shares: 0
    • Comments: 3

    Skomentuj na FB

    W Rzymie też były prawdziwe samoloty na niebie podczas startu maratonu 🙂 i w Grodzisku po biegu też były samoloty 🙂

    Kiedy relacja z Milowic i Czeladzi?! 🥹

    Ciekawe czy jak dam na tacę to uda sie dostać do Tokio:)

    View more comments

    Load more
    Instagram
    Polecam

    Copyright © 2014-2025 Drogadotokio.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.